ცოდნის გაზიარება ყოველთვის მნიშვნელოვან ადგილს იკავებდა — ჯერ საქართველოში, ერთ-ერთ სკოლაში, ხოლო დღეს საფრანგეთში, პატარა ბავშვებთან მუშაობისას. მათთან მუშაობა ნამდვილი სიხარულის წყაროა. სწავლა აღიქმება როგორც ცოცხალი ძალა, სადაც თამაშს, ცნობისმოყვარეობასა და სიამოვნებას განსაკუთრებული მნიშვნელობა ენიჭება.
ქართული ენისა და ლიტერატურის სწავლება ბევრად სცდება უბრალოდ გაკვეთილის ფარგლებს: ეს არის ფესვების შენარჩუნების გზა და ბუნებრივი ხიდის შექმნა საქართველოსა და საფრანგეთს შორის, რათა თითოეულ ბავშვს დავეხმაროთ ორმაგი კულტურული სიმდიდრისკენ სავალ გზაზე.
« საქართველოში წლების განმავლობაში პროფესიონალ მოცეკვავეს ბევრი არც მიფიქრია, რომ ჩემი გზა ქორეოგრაფიის მიმართულებით გაგრძელებულიყო. დღეს ქართულ ცეკვებს ვასწავლი და ერთდროულად ვქმნით ახალ დადგმებსაც, სადაც მემკვიდრეობა და თანამედროვეობა ერთმანეთს ერწყმის. ამ გზაზე მნიშვნელოვანი კვალი დატოვა არაერთმა თანამშრომლობამ ცნობილ ხელოვანთან, მათ შორის — Maître Gims-ის სიმღერის „Ninao“-ს ქორეოგრაფიაზე მუშაობამ.
შექმნა, სიახლე და ნიჭიერ ადამიანებთან ერთად მუშაობა არის ის, რაც ყოველდღიურად კვებავს ჩემს საქმიანობას. მიზანი უცვლელია: გადმოვცეთ ქართული ცეკვის ძალა და გავუხსნათ მას ახალი ჰორიზონტები. »