🌍 მონაწილეობა და პროგრამა ღონისძიების ფარგლებში წარმოდგენილი იქნება მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნის ფოლკლორული, მუსიკალური და კულტურული პრაქტიკები. ქართული კულტურის წარმოსაჩენად, ფორუმზე ოფიციალურად მიწვეულია ასოციაცია ლაზი, რომელიც წარადგენს საქართველოს ტრადიციულ და თანამედროვე კულტურულ მემკვიდრეობას.
🕘 დღის განრიგი დილის ნაწილში გაიმართება: – მონაწილე ასოციაციების საინფორმაციო სტენდების მოწყობა; – საგანმანათლებლო და პრაქტიკული ვორქშოფები, სადაც დამსწრეებს შესაძლებლობა ექნებათ უშუალოდ გაეცნონ სხვადასხვა კულტურულ პრაქტიკას. ნაშუადღევს პროგრამა გაგრძელდება: – სცენური წარმოდგენებით, საერთო ხანგრძლივობით დაახლოებით 5 საათი, სადაც თითოეულ ასოციაციას ექნება 20–30 წუთიანი გამოსვლა; – დღის დასასრულს გაიმართება DJ-სეტი, რაც უკავშირდება ფრანგული ელექტრონული მუსიკის ახლახან შეტანას არამატერიალური კულტურული მემკვიდრეობის (PCI) ნუსხაში.
🍽️ გამასპინძლება საკვებით მომსახურებას უზრუნველყოფენ Point Fort-ის პარტნიორები, რომლებიც მრავალფეროვან კულინარიულ არჩევანს შესთავაზებენ დამსწრეებს. ღონისძიებაზე დასწრება უფასოა.